گفتم رو سینه ی محتضر رو سبک میکنند؛دو سه ماهه سینه سنگینی میکنه،نمیتونه یه نفس عمیق بکشه.آخه میخ فرو رفته تو سینه.

بی بی فرمود:علی جان برو مسجد برام دعا کن خیلی دلم گرفته.خیلی دلم سوخته برا این یه حرفش.چی شد اینجوری شد؟!

نگاه کرد دید زهرا که هر دو دستش از کار افتاده بود حالا با هر دو دست کار میکنه.

یه دست خمیر درست میکنه.یه دست کار دیگه میکنه.فرمود:زهراجان! الحمدلله خوب شدی.داری کار خانه میکنی.

یه نگاهی کرد.نگاه معنادار.اما یه جوری که علی صورتشو نبینه.یه وقتایی علی خودش نگاه نمیکرد.آخه او هم خجالت میکشید.

یه وقتایی مرد خجلت میکشه از همسرش.

علی جان! برا چند روزتون نان پختم.یه دفعه علی خشکش زد.این حرفا رو مسافرا میزنن.علی جان! حسنینم رو شستم.علی جان! موهای زینبمو شانه زدم.علی جان! دیشب خواب بابامو دیدم.وعده داده امشب مهمونشم.همینجور که نشسته دید زانوی علی داره میلرزه.یه ذره سرش رو بلند کرد دید صداش داره میلرزه.فاطمه به هم ریخت.

خدا! محسنمو دادم علیمو اینجور نبینم.خدا پهلوم شکسته شد علی آسیب نبینه‌.از سینم این همه خون ریخت که اشک علی رو نبینم.دید اگه علی تو خونه باشه،بیینه جون دادن زهرا رو دق میکنه.

همه عالم میخوان علی بالینشون باشه.

فاطمه فرمود علی جان! میشه خواهش کنم بری مسجد برام دعا کنی؟

فاطمه جان چشم.چقدر گوش دادن حرف فاطمه برا علی هزینه داشته.

نمیدونم امروز سخت بود؟!آدم بره یه دفعه خبر بیارن.یا اون روز سخت بود که اومدن درِ خونه سر و صدا کردن.آبروریزی کنند.تا علی پاشد.زهرا با دست سالم اشاره کرد.صحیح و سالم بود.علی جان اجازه بده من برم دمِ در.خواهش منو رد نکن.

خانوما اگه چیزی تو خونه کم دارید جلو رفیقای شوهرتون نگید.(حالا سلمان،ابوذر،مقداد.ده دوازده نفر اونجا نشستنا.)کنار بکش بهش بگو.یه جوری فاطمه گفت اگه علی میگفت نه برا فاطمه گرون تموم میشد.میخوای بری.برو.به خدا این از وداع حسین و علی اکبر سخت تر بود برا علی.

فاطمه رفت پشت در.واویلتاه.واویلتاه.یه مدل هیزم آوردن زود گُر میگرفت.انبوهی از هیزم ریختن دمِ خونهتا آتیش روشن شد دودش خونه رو گرفت.

این چهار انگشت از لا در بیرون بود.نوشتند اون نامرد تازیانه میزد که زهرا دستش رها بشه.اما دیدند فاطمه یه جور در رو نگه داشته.با اینکه همه دارن فشار میارن.این قدرت خدایی است.

بعضیا میگن بی بی دیگه روزای آخر عمر دیگه نمیتونست خوب راه بره.من اعتراض دارم.میگن آخرای عمر قدش خمیده بود.من اعتراض دارم.اینا روضه هاست که مردا میخونن.و اِلّا  روضه ای که برا هم میخونن فرق داره.خانمی که چهارتا بچه داشته.این بچه ی پنجمشه.تو شش ماهگی بچه همین جوری ام راه نمیتونه بره. همین جوری ام قدم برداشتن سخته براش.استخونا ضعیف شده بود.بپرس از دکترا.تو این ایام قدرت مادر به بچه منتقل میشه.داغ بابا هم دیده بود.غذا هم نمیتونست بخوره.مگه نشنیدی؟! نوه شم میگفت:من که غذا نخواستم.من بابامو میخوام.

همه فشار آوردن.فاطمه درو نگه داشته.یه نفر گفت:برید کنار.چنان لگد به در زد.میخ در داغ شده بود.بدجوری سینه سوراخ شد.صدای شکستن استخونا به گوش علی رسید.زهرام داره بین در و دیوار می افته."یا فضةُ خُذینی." تا فضه به خودش بجنبه علی دوید.سر زهرا رو به دامن گرفت.نذاشت با سر به زمین بخوره.علی جان تو کوچه جات خالی بود.اون روزیکه اون نامرد یه جوری زد با صورت به دیوار خورد.

من امروز میخوام بگم دیوار رو قبول ندارم.همون دیوار خونه بس بود. دیدی یه موقع یه کسی خدای ناکرده بی هوا سیلی بخوره با صورت زمین میخوره.علی جان جات خالی بود تو کوچه.

آقا امام حسن دو تا سر به دامن گرفته.یکی تو محراب.فرق شکافته رو به دامان گرفت. انقده گریه کرد امیرالمومنین فرمود:حسن جان گریه نکن! من که طوریم نیست.اونجا سی و هفت ساله بوده امام حسن.ببین مادرت اومده.جدت اومده.جده ات اومده.آخ بمیرم.یه روزم تو کوچه سر فاطمه رو به دامن گرفت.دو دستی که سر رو به دامن گرفت دید دستش خونی شد.آخه میگن گوشواره شکست‌.

آئین مستان فاطمه ,خونه ,زهرا ,دامن ,سینه ,دیوار ,دامن گرفت ,همین جوری ,اعتراض دارم ,داره میلرزه ,مسجد برام منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

هەواڵنامەی کۆڵبەران سایت اسیدی مخصوص فیلم و سریال لیبرا ????... آغازی برای خوشبختی ...???? ارزان کده مهاجرت به کانادا ردیاب جی پی اس وایزر تفريحي و سرگرمي ویترین های مغازه .:Undertale:.